Новини

2 posters

Новини Empty Новини

Писане by fr3ak_boy Чет Апр 23, 2009 4:29 pm

Манчестър Юнайтед се доближи още повече до титлата в английската Висша Лига, след като в отложен мач от 27-мия кръг победи Портсмут с 2:0. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка след неубедителните си изяви в последните мачове. Берба така и не влезе в игра, но това не попречи на „червените дяволи” да се поздравят с победата.

Сър Алекс Фъргюсън заложи на схема с един нападател, като извън стартовите 11 остана и Карлос Тевес.

Двубоят на „Олд Трафърд” започна перфектно за домакините, които поведоха още в 9-та минута. Андерсон хитро успя да прокара топката отляво към Гигс, който центрира в наказателното поле и Рууни без проблеми засече за 1:0.

Голът явно успокои „червените дяволи” и постепенно гостите успяха да изравнят играта. Въпреки това обаче по-сериозните положения отново бяха пред вратата на Портсмут. О’Шей и Рууни пропуснаха удобни положения за европейските шампиони, докато Крауч изпусна най-сериозния шанс за гостите.

Майкъл Карик сложи точка на спора в 82-та минута, когато получи добра топката от Пол Скоулс и с прецизен удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на Дейвид Джеймс и по този начин донесе трите точки за „червените дяволи”.

В другия мач от програмата на Премиършип Челси не може да победи Евертън на своя „Стамфорд Бридж”. Двубоят завърши при нулево равенство и по този начин „сините” от Лондон почти сигурно се простиха с надеждите за титла през този сезон.

Във временното класиране Ман Юнайтед дръпна с три точки пред Ливърпул, като има и мач по-малко от мърсисайдци. Челси пък е на 3 точки зад тима от града на Бийтълс.

fr3ak_boy
Moderator
Moderator

Брой мнения : 37
Любим отбор: : любимите ми отбори са Манчестър Юнайтед, Байерн Мюнхен и Интер (Милано)
Репутация : 1
Точки : 5512044
Registration date : 16.04.2009

Новини Empty Re: Новини

Писане by Admin Пет Апр 24, 2009 7:13 pm

Тук Помпи играха на ниво, но Манчестър Юнайтед вече са почти сигурен шампион!

Писане by fr3ak_boy Съб Апр 25, 2009 2:37 pm

От Манчестър Юнайтед са провели в петък разговори със звездата на Милан Кака, за евентуален сензационен трансфер през лятото.

Агенти на бразилския магьосник са се срещнали с представители на английските шампиони, за да обсъдят личните условия на играча, като само заплатата му ще възлиза на 35 милиона лири, за пет години.

Източник близък до Кака разкрива пред „Sun”: „Футболистът иска петгодишен контракт и възнаграждение от 135 хиляди лири на седмица. Той има голямо желание да играе на „Олд Трафорд”, а парите, които желае, могат да бъдат извадени от Юнайтед. Всичко вече зависи от шефовете на английския клуб. Срещата беше доста позитивна, но засега нищо не е решено.”

В проведените разговори не е станало дума относно цената на евентуалния трансфер, но се очаква от Милан да поискат около 70 милиона за звездата си.

Самият Кака вече намекна, че няма нищо против да отиде в Манчестър Юнайтед: „В този отбор има страхотни играчи, като Гигс, Скоулс и да не говорим за Рууни. Един от най-добрите ми приятели – Андерсон – също е там. Как може някой да откаже на евентуално предложение.”

Остава въпросът, откъде Юнайтед ще намери парите за такава скъпа покупка, и дали те няма да дойдат от евентуална продажба на Кристиано Роналдо в Реал Мадрид.

kaka в Ман. Юнайтед вместо Кристиано Роналдо звучи хубаво, но дали Ман. Юнайтед ще бъдат същия Ман. Юнайтед, който наблюдаваме в последните години :blink:

fr3ak_boy
Moderator
Moderator

Писане by fr3ak_boy Съб Апр 25, 2009 2:38 pm

Ръководството на Манчестър Юнайтед ще предложи нов, шестгодишен договор на Уейн Рууни през лятото, информират медиите на Острова.

23-годишният английски национал има още два сезона до края на настоящето си споразумение, след като преди три години подписа сделката, която му носи 100000 лири на седмица.

Според „Sun”, шефовете от „Олд Трафорд” са готови да предложат на рижавото острие нов контракт, който да го изравни по приходи с Рио Фърдинанд и Кристиано Роналдо, които прибират по 125000 лири на седмица.

По традиция от „Олд Трафорд” не желаят големите им звезди да навлизат в последните си две години от договорите, без да са започнати преговори за нови такива. В същото време, Рууни не веднъж е заявявал, че иска да остане в Манчестър Юнайтед.

fr3ak_boy
Moderator
Moderator

Писане by fr3ak_boy Съб Апр 25, 2009 2:45 pm

Арсенал ще бъде лишен от своя холандски голмайстор Робин Ван Перси в сряда в първия полуфинален мач от Шампионската лига с Манчестър Юнайтед, съобщиха от лондонския клуб.

Ван Перси, който вкара 17 гола през този сезон, има болки в адукторите. Под въпрос за мача с червените дяволи е защитникът Гаел Клиши, който има болки в гърба.

За сметка на това топчиите ще могат да разчитат на доскоро контузения вратар Мануел Алмуня, който беше с травма в глезена и централният защитник Йоан Джуру.

Писане by fr3ak_boy Нед Апр 26, 2009 11:03 am

В поредния луд мач в Англия шампионът Манчестър Юнайтед сътвори уникален обрат над Тотнъм, за да излезе отново на първото мястото във Висшата лига. „Червените дяволи” стигнаха до крайния успех с 5:2, след като на почивката домакините губеха с 0:2. Последният гол за Юнайтед вкара българският национал Димитър Бербатов, който се разписа за първи път в последните шест мача. Останалите попадения за победителите вкараха Кристиано Роналдо и Уейн Рууни.

Бившият тим на Бербатов се оттегли на почивката с два гола аванс, въпреки че през първото полувреме Юнайтед бе тимът, който имаше повече чисти положения пред вратата на гостите от Лондон.

Възпитаниците на Хари Реднап нанесоха своя удар само в рамките на няколко минути. В 29-ата Дарън Бент получи топката от Чорлука и след груба грешка в отбраната на домакините, нападателят вкара за 1:0. Три минути по-късно хърватинът Лука Модрич покачи на 2:0 след попадение с глава.

Повратният момент за Манчестър Юнайтед дойде в 57-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след нарушение на Гомес срещу Майкъл Карик. Зад топката застана Кристиано Роналдо и след хладнокръвно изпълнение намали за 1:2. Попадението даде импулс в играта на „червените дяволи” и вторият гол не закъсня. Десет минути след гола на португалеца, Рууни възстанови статуквото. Нападателят бе намерен пред наказателното поле, напредна добре отляво и стреля през краката на бранител в бяло, а Гомес не успя да се намеси адекватно и въпреки че изби коженото кълбо, то се озова в мрежата. В следващата атака на домакините Рууни намери перфектно непокрития Роналдо, който с глава даде така желаната за Юнайтед преднина.

Гостите тотално свалиха гарда и до края на срещата единственият въпрос бе колко гола ще инкасират „шпорите” на своята сметка. В 71-ата минута отново Рууни бе в прегръдките на своите съотборници след четвъртото попадение в мрежата на лондончани. До края на мача остана време и за българския национал Димитър Бербатов, който се разписа в 79-ата минута. Нападателят получи топката пред вратата, стреля, но първият му удар бе отразен. При добавката обаче Бербатов не сгреши, с което оформи и крайното 5:2.

С този резултат Юнайтед отново излезе начело с три точки преднина пред Ливърпул. Мърсисайдци днес също записаха победа с 3:1 над Хъл Сити.

Писане by fr3ak_boy Пон Апр 27, 2009 3:55 pm

Звездата на Манчестър Юнайтед Райън Гигс бе определен за играч на годината от Асоциацията на професионалните футболисти. Уелсецът получава признанието за първи път в своята кариера.

През настоящия сезон той се е появявал на терена като титуляр в 12 мача, но въпреки това бе удостоен с отличието на 35 години. До момента Гигс има близо 800 мача с екипа на Юнайтед.

Райън Гигс спечели анкетата в конкуренция с изявени имена като Кристиано Роналдо, Едвин ван дер Сар, Неманя Видич и Стивън Джерард.

Наградата за най-добър млад футболист получи играчът на Астън Вила Ашли Йънг.

fr3ak_boy
Moderator
Moderator

Писане by Admin Пон Апр 27, 2009 6:22 pm

Браво! Той е един от любимите ми играчи в Юнайтед!

Admin
Site Admin
Site Admin

Age : 31

Писане by fr3ak_boy Вто Май 05, 2009 3:26 pm

Ръководството на Манчестър Юнайтед е отправило оферта на стойност 62,5 милиона паунда към Байерн Мюнхен за халфа Франк Рибери.

Английският вестник „Гардиън” се позовава на свои източници от Мюнхен, които са потвърдили за рекордното предложението на червените дяволи.

Наскоро Рибери анонсира намерението си да напусне баварския клуб, ако той не намери място в Шампионската лига за следващия сезон, въпреки че има договор до 2011 година със заплата 8 милиона евро на сезон.

Ако френският национал премине на Олд Трафърд за тази сума, то това ще е нов световен рекорд за футболен трансфер, биейки 44-те милиона паунда, които Реал Мадрид плати на Ювентус за Зинедин Зидан през 2001 година.

Най-вероятно обаче сделката за идването на Франк Рибери в Юнайтед ще бъде свързана с продажба на настоящата най-голяма звезда на еврошампионите - Кристиано Роналдо, в Реал Мадрид.

fr3ak_boy
Moderator
Moderator

Писане by fr3ak_boy Сря Май 06, 2009 12:06 pm

Безкомпромисен Юнайтед разплака Арсенал, Бербатов отново на финал Принтирай Безкомпромисен Юнайтед разплака Арсенал, Бербатов отново на финал Изпрати
Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Арсенал в срещата реванш от полуфиналите в Шампионската лига, и след 1:0 на „Олд Трафорд” преди седмица, се класира за финала в Рим на 27-ми май, за да защитава титлата си от миналото издание на най-силния клубен турнир в Европа.

Победата за английските шампиони донесоха Джи-Сунг Парк (‘8) и на два пъти Кристиано Роналдо (’11 и ’61). Попадението за „топчиите” бе дело на Робин Ван Перси от дузпа (’76).

Българският нападател на гостите Димитър Бербатов се появи в игра в 67-та минута, след като започна срещата на резервната скамейка.

Голямата загуба от срещата за сър Алекс Фъргюсън е директният червен картон, който си изкара Дарън Флетчър, фаулирал Сеск Фрабрегас при положението за дузпата в полза на домакините.

Сър Алекс за отново доказа величието си с поредния си майсторски ход, след в игра като титуляр пусна Парк, и остави толкова много коментираните в последно време Бербатов и Карлос Тевес. На вратата бе естествено Едвин Ван дер Саар. Пред него защитния вал формираха О’Шей, Фърдинанд, Видич и Евра. Халфовата линия бе съставена от Флетчър, Карик, Андерсон, Парк и Роналдо. Като единствен нападател пък излезе Рууни.

Венгер заложи на Алмуния, Саня, Туре, Джору, Гибс, Фабрегас, Сонг, Насри, Уолкът, Ван Перси и Адебайор, като младостта и неопитността на тима, воден от френския специалист, си казаха думата.

Именно нелепа греша на Киърън Гибс в отбрана в 8-та минута доведе до първото попадение за гостите. Роналдо навлезе в наказателното поле по лявото крило, Гибс се подхлъзна при центрирането на португалеца, а кълбото отиде в Парк отдясно, който не сбърка за 1:0.

Представилият се на изключително ниво в първия мач между двата тима преди седмица Мануел Алмуния пък носи голяма вина за второто попадение на „дяволите” само три минути след първото. В 11-та минута Роналдо със зверски далечен шут от фаул отдясно препарира Алмуния и удвои преднината на гостите за 2:0.

При 2:0 в полза на гостите приключи и първото полувреме, в което Юнайтед не остави никакъв шанс на „артилеристите” да стигнат до по-сериозно положение пред Ван дер Саар.

Второто полувреме започна с лек натиск на Арсенал, но в същото време камерите следяха случващото се на една трибуните на „Емирейтс”, която бе изпразнена, по всяка вероятност по пуснат сигнал. Един от стюардите претърсваше седалките с помощта на обучено куче. Изглежда тревогата се оказа фалшива, тъй кат след около десетина минути хората заеха отново преди това овакантените си местата.

В 61-та минута пролича геният на Юнайтед и невероятната способност на отбора да вкарва от мълниеносни контраатаки. След една открадната топка, Кристиано пусна към Парк в центъра на терена, южнокореецът напредна добре, подаде към Рууни, който с пас към зоната на дузпата намери Роналдо, а португалецът вкара второто си попадение и общо трето във вратата на Алмуния, за да се изпише на таблото 3:0 в полза на гостите.

Очаквано, за да запази за финала в Рим висящите с картони Патрис Евра и Рууни, Фъргюсън в разстояние на няколко минути пусна съответно Рафаел Да Силва и Бербатов. Малко преди тях Райън Гигс се появи в игра на мястото на Андерсон.

Срещата се развиваше повече от спокойно за безкомпромисния тим на Юнайтед до 75-та минута. Флетчър фаулира Фабрегас в наказателното поле в опит да му попречи да стреля към Ван дер Саар, а италианският рефер Роберто Росети отсъди дузпа в полза на домакините и вдигна червен картон за провинилия се Флетчър. Последният ще пропусне финала в Рим. Единадесетметровия наказателен удар изпълни Ван Перси, вкарал със силен шут за 1:3 оказалото се почетно попадение за Арсенал в мача.

Така след общ резултат 4:1 от двете срещи Манчестър Юнайтед се превърна в първия финалист за тазгодишното издание на Шампионската лига. Английските шампиони ще очакват реванша между Челси и Барселона в сряда вечер, за да разберат срещу кой ще се изправят в защита на титлата си от миналата година. Димитър Бербатов пък ще има възможност за втори път да играе на финал в Шампионската лига, след като преди години направи това с екипа на Байер Леверкузен.

И нека тази загуба на Арсенал от Ман. Юнайтед да бъде моя поздрав за админа по случай именния му ден